Tarnów

Miasto Gospodarz

Małopolska

Główny Partner Forum Inwestycyjnego

„Jestem po prostu niezmiernie zbudowany i zaskoczony tym, że młodzi luzie potrafią tak misternie wykonać tak zaawansowane urządzenia” – oświadczył Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie Stanisław Kowalski, członek Kapituły Konkursu Robot Show- Zbuduj Swojego Robota, który już po raz drugi został rozstrzygnięty na Forum Inwestycyjnym w Tarnowie.

Panie Rektorze, jak Pan ocenia jubileuszowe Forum Inwestycyjne, które właśnie dobiegło końca w Tarnowie?

– Ja w głównej mierze koncentrowałem się na ocenie robotów (w Konkursie dla młodych konstruktorów Robot Show – red.) i tam poświęciłem najwięcej czasu. Wysłuchałem wszystkie prezentacje, dość dużo rozmawiałem ze wszystkimi autorami. Jestem po prostu niezmiernie zbudowany i zaskoczony tym, że młodzi luzie potrafią tak misternie wykonać takie urządzenia. Jestem ogromnie zaskoczony. Zwycięzca jest doświadczonym absolwentem  AGH, natomiast byli też studenci z Politechniki Poznańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Krakowskiej, z Akademii Górniczo-Hutniczej, z Uniwersytetu Rzeszowskiego i jeden uczestnik był z Technikum Samochodowego z Nowego Sącza – uczeń, który samodzielnie wykonał fajny zaawansowany logicznie robocik.

Jednak była to rywalizacja jak w każdym konkursie. Jakie słowa skierowałby Pan do tych uczestników Robot Show 2017, którzy brali udział, ale nie wygrali?

– Zwycięzca konkursu robotów wystawiał się również w zeszłym roku, ale nie wygrał. W tym roku co nieco udoskonalił logicznie i konstrukcyjnie i wygrał. Taka jest formuła – może wygrać tylko jeden. Natomiast szansa wygrania wśród pozostałych konstruktorów była naprawdę duża, są bardzo zaawansowane logicznie i misternie wykonane roboty. Więc warto brać udział w tym konkursie.